понеділок, 22 квітня 2024 р.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КНИГИ ТА АВТОРСЬКОГО ПРАВА

 
23 квітня, світ відзначатиме Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх-всіх, хто часом залишається «за лаштунками» книговидання.
День книги покликаний наголосити на фундаментальній важливості книжки та її незамінності в інформаційному суспільстві. 
Цей день був обраний не випадково. Історично склалося, що у 1616 році саме 23 квітня померли два видатних письменника – Вільям Шекспір в Англії та Інка Ґарсіласо де ла Веґи в Іспанії. Цей день також є днем народження декількох інших видатних авторів: Моріса Дрюона, Халлдора К. Лакснесса, Володимира Набокова, Жозефа Пла і Мануеля Вальєхо.
Головною метою відзначення цього свята є сприяння поширенню задоволення від книжок і читання, промоція читання і книговидання, привернення уваги до культури писемного слова, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності.
Кожного року за ініціативою ЮНЕСКО обирається Всесвітня столиця книги. Такими вже були Мадрид, Александрія, Нью-Делі, Антверпен, Монреаль, Турин, Богота, Амстердам, Бейрут, Любляна, Буенос-Айрес, Єреван, Бангкок. Цього року Світовою столицею книги названо місто – Страсбург.
Вшановуючи Книгу як засіб поширення і обміну знань, а також зважаючи на роль авторського права у житті вчених, бібліотека коледжу долучається до святкування цього дня, і запрошує до ознайомлення з експозицією  «Нові надходження».

Немає коментарів:

Дописати коментар