Краєзнавство

"МИ ДАЛЕКІ, ЧУЖІ І ОКРЕМІ..."


Бібліотека Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв долучилася до челенджу присвяченого 125-річчю Євгена Маланюка, українського письменника, поета, публіциста, літературного критика. 
Вірш "Ми далекі, чужі і окремі..." читає студент ІІ курсу спеціалізації "Видовищно-театралізовані заходи" Нікіта Даценко. 
Авторський склад: бібліотекарі Тетяна Теличко, Олена Макаренко, викладач спеціалізації "Видовищно-театралізовані заходи" Любов Ігнатьєва, відеозйомка Микола Кусик, монтажер Владлен Куркотило.

КНИГИ ПИСЬМЕННИКІВ-ЗЕМЛЯКІВ


Шановні читачі!
До бібліотеки училища надійшли нові краєзнавчі видання, збірки олександрійських поетів і прозаїків


Джерело: Літературний альманах [Текст].- Олександрія, 2016. – 221с.
Кожна поезія, кожне оповідання в збірці – вражає своєю неповторністю та небуденністю, в той же час простотою, правдивістю, чесністю, навіть, відвертістю,- вони є і будуть цікаві для читача, адже кожен знайде в ній твір «для себе», для своєї душі та свого серця. 

Фесенко Н. Непоків-вода [Текст]: Вибране.- Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2016. – 271с.
Збірка «Непокір-вода» є відображенням усієї гами почуттів письменниці, яка, як людина мисляча і небайдужа, реагує на все, що відбувається навколо неї, аналізує й обмірковує незворотні процеси і шукає шляхи вирішення.
Особливу увагу поетеса звертає на значимість жінки, матері, яка охоплює силою серця світ навколо себе, вдосконалює його та підіймає до вершин  гідності. 
Гортаючи сторінки  краєзнавчих  видань…

Фонд бібліотеки училища поповнився новими краєзнавчими виданнями, які надійшли від Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації.
До Вашої уваги представлені видання  історико-краєзнавчої тематики, а також поетичні збірки кіровоградських письменників.
Широкий спектр тем, які висвітлюються у документах, розвідках, працях земляків-краєзнавців дозволяє закласти хороший фундамент у справу вивчення історії нашого краю. Перегорнути сторінки краєзнавчих видань та ознайомитися з ними Ви зможете, завітавши до бібліотеки училища культури.
Митрофаненко, Юрій Станіславович Українська отаманщина 1918-1919 років / Ю. Митрофаненко. - Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2015. - 237,[1] с. : фото.


 Отаманщина в українській історії – явище особливе. Кожен історичний поворот, сплеск народного гніву чи піднесення народжував цілі грона самородків-організаторів, які спромагались гуртувати людей і впливати на них. Радянські десятиліття, коли все жорстко заштовхувалось у прокрустове ложе однієї-єдиної  схеми, це явище  тотально замовчували. Не дивно, що з настанням незалежності отамани вийшли на авансцену української історичної пам’яті. Нині настав час глибше осмислити це явище, що й зробив у своїй науково-популярній праці «Українська отаманщина 1918-1919 років» кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко.
Кавалерія: від Єлисаветградського офіцерського кавалерійського училища до Української кіннотної військової школи ім. Будьонного (1850-і - 1930-і рр.) : книга-альбом / авт. тексту Сергій Шевченко ; фото, архівні, картограф. матеріали Олександр Чуднов. - Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2015. - 231,[1] с. : фото. - Бібліогр. с. 224-228. 

У книзі вперше узагальнено досвід діяльності військово-навчальних закладів кавалерійського профілю впродовж всього періоду їх існування в Єлисаветграді—Зінов’євську у ХІХ–ХХ ст. Досліджуються особливості діяльності училищ, курсів та школи. Аналізується база педагогічних та керівних працівників. Простежено долі випускників — учасників боротьби за незалежність України 1917–1921 рр. Йдеться про генералів та офіцерів — переможців фашизму, які вийшли з кавалерійських стін. Висвітлено життєпис колишніх юнкерів, які увійшли в історію декількох зарубіжних країн, передовсім Росії.


Даценко, Василь Всеволодович  За те, що євреї...Трагедія Голокосту в межиріччі Південного Бугу та Дніпра (1941-1944) / В.В. Даценко.– Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2015.– 176,[1]

Тема Голокосту надзвичайно актуальна сьогодні, коли по всьому світу тліють міжетнічні конфлікти, у полум’ї яких воскресають маніакальні ідеї масового знищення людей через їхні національність, мову, релігію чи колір шкіри. Людство знову стоїть перед необхідністю протидіяти таким явищам. Пропонована книга – одна з «вакцин», що може допомогти уникнути катастрофічних наслідків та помилок минулого. Використавши живі спогади людей, архівні документи, автор показує трагедію єврейського населення воєнної Кіровоградщини на тлі загальної історії області у центрі України, неодноразово підкреслюючи, що межиріччя Південного Бугу та Дніпра було для євреїв рідною землею від дня народження до страшного кінця від куль«майстрів смерті» з гітлерівських айнзатцкоманд у балках та протитанкових ровах чи задушливих газів у підвалах Златопільської МТС. Автор розповідає і про людей – «праведників світу», які, незважаючи на загрозу бути негайно страченими гітлерівцями, рятували євреїв від знищення, переховували їх аж до звільнення області від окупантів.

 Падурська, Надія Любов до життя / авт. передм. Елла Янчукова. - Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2014. - 24 с.


Видавництво "Імекс" видало буклет творів Падурської "Любов до життя" На полотнах – птахи, люди і "коні б’ють копитами", весело воркують голуби. І квіти, квіти... Неповторний стиль письма. Це – Падурська! Основне її покликання, її пристрасть, радість і печаль – палітра і пензель. На своїх полотнах вона вільна, як Бог…
 Гончаренко, Валерій Васильович Лиш світитися Україною... : поезії / Валерій Гончаренко ; упор. Ф. Шепель ; за ред. Василь Бондар. - Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2015. - 323,[1] с. : іл.
Книга  зібрала усі найвідоміші твори поета. Упорядковував їх кіровоградський краєзнавець Федір Шепель.
До книги ввійшли виключно поезії: громадянська лірика, інтимна, філософська, пейзажна. Чудесний вінок сонетів «Сон снігів».
Книгу названо за рядком із вірша (пізніше він став піснею), який відкриває його першу книгу «Червоний Волосожар», що з’явилась у київському видавництві «Радянський письменник» у  1967 р. Того ж року у Нью-Йорку  за редакцією українського діаспорного поета й публіциста Богдана Кравціва побачила світ антологія «Шістдесят поетів шістдесятих років», до якої ввійшли дві поезії єдиного з кіровоградських поетів, Валерія Гончаренка: «Бути променем чи краплиною…» та «Ти грієш руки».
Луценко, Артем Півкроки : збірка поезій / Артем Луценко. - Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2015. - 79,[1] с. : іл
Півкроками… Неспішно, зважено, поступово з’являлася нова збірка Артема Луценка. «Півкроки»:  це легітимно означена поезія, стиль, шарм, емоція, яку не сплутаєш з іншими.
                Нехай вас не вводить в оману молодий вік автора – його внутрішню, духовну зрілість видають метафори, образи, теми, почуття і та серйозність, з якою Артем ставиться до своїх текстів і поезії загалом.  Збірка «Півкроки» багата на смисли і підтексти, цікаві експерименти з словотворенням і образами. Вірші Артема Луценка дорослішають, трапляються відчайдушні, неочікувані, відверті, наївні, сумні, безкомпромісні .
                Якісна поезія завжди вчасна, точна, резонуюча. Очевидним є вміння поета точно обирати слова для означення складних ситуацій і почуттів.  Інтрига поезії Артема Луценка досягається яскравими образами та неочікуваністю їх співдії. Шарму пластиці слів додає його вміння візуалізувати і оживлювати.

Поліщук, Кирило Поза каменем : збірка поезій / Кирило Поліщук. - Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2015. - 79,[1] с. : іл.

Організатор "Битв поетів" та "Битв музикантів", кіровоградець Кирило Поліщук випустив дебютну збірку. Молодий автор – поет, прозаїк, музикант, - назвав збірку "Поза каменем". Як із наріжного каменя розпочався світ, так із «Пози каменем» починається поетичний світ, пише сторінка видавництва "Імекс-ЛТД" у Facebook.  Ілюстрації у книзі робила Ольга Краснопольська.
Багато міст на Україні
Величних, світлих, чарівних,
Олександрія — з них єдине,
Що найдорожче від усіх.
Олександрія! Місто рідне!

Олександрійщина — це не тільки місто Олександрія.  Олександрійщина — це мальовнича та живописна перлина степового краю.
Говорять, що дім там – де серце. Але іноді, відвідуючи різні міста, наскрізь пронизані духом історії, починаєш відчувати, що покидаючи їх, ти в кожному з них залишаєш частинку свого серця. Та, незважаючи на це, рідне місто завжди залишається найближчим на все життя. 
    Наша Олександрійщина – щедрий край на талановитих людей у розмаїтті царин історії, науки, слова, пісні, праці, мистецтва, архітектури та природних багатств.
   Про природу Олександрійщини, її славне історичне минуле, щедрих душею людей ми будемо розповідати в нашому блозі.

Немає коментарів:

Дописати коментар