Запрошуємо вас долучитися до перегляду віртуальної історичної візитівки, присвяченої знаковим подіям та особистостям, які вплинули на формування нашої держави. Під час цієї події ви матимете унікальну можливість: зануритися у важливі історичні моменти через інтерактивний формат та дізнатися цікаві факти про ключових діячів української історії.
Не пропустіть шанс розширити свої знання про історію у сучасному форматі!
У бібліотеці Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв відбулися урочисті заходи, присвячені Дню Соборності України. Ця подія зібрала студентів та викладачів, щоб ще раз нагадати про важливість єдності та незалежності нашої держави.
Бібліотечні фахівці підготували та презентували студентам віртуальну історичну візитівку «Українці, що удосконалювали світ», тематичну книжкову експозицію «Соборність рідної землі – основа нації народу», яка знайомила із ключовими подіями, що призвели до підписання Акту Злуки 22 січня 1919 року.
Особливу увагу здобувачів освіти привернула дискусія «Соборність: вчора, сьогодні, завтра», під час якої студенти обговорювали сучасні виклики для єдності України та шляхи зміцнення національної ідентичності.
Захід залишив у серцях присутніх відчуття гордості за свою країну та розуміння, що єдність — це наша спільна сила.
Бібліотека Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв, як підрозділ навчального закладу, робить вагомий внесок у виховання майбутніх фахівців.
Протягом І півріччя 2024/2025 н.р бібліотека активно позиціонувала себе як центр інтелектуального дозвілля навчального закладу, була провайдером інформаційних та культурно-освітніх послуг, місцем для реалізації творчого потенціалу читачів.
8 січня поетові з Шевченківських долин, найбільшому шістдесятникові з шістдесятників сповнилося б 90 років.
Василь Симоненко – знакова постать другої половини минулого століття – і не тільки в розрізі мистецькому, літературному, а й у контексті суспільному, оскільки його поезія перейнята таким потужним громадянським пафосом, що його могли почути не тільки друзі та вороги, а й пересічні українці.
Творчий феномен Василя Симоненка – одного з найяскравіших представників шістдесятництва – зацікавлює передусім неповторністю художнього стилю, свіжістю і новизною поетичного мислення. Василь Симоненко витворив свою, альтернативну реальність з неповторним духовним світом і цінністю кожної особистості і протиставив її стандартним істинам радянської літератури. Він вирвався із замкнутого кола радянської ідеології, заперечив традиційні соцреалістичні цінності і взяв за орієнтир високу моральність, гуманізм, духовну і творчу свободу.
Нескорений, як Прометей, з гарячою і пристрасною натурою, непримиренний для ворогів українського народу, великий патріот своєї Вітчизни, щирий і добродійний, він увійшов у літературу як поборник правди і добра.
За життя Симоненко встиг видати лише одну поетичну збірку і помер, не доживши до свого 29-річчя декілька тижнів.