Бібліотечний анонс
- Новини і події
- Про бібліотеку
- SMART-БІБЛІОТЕКА
- Е-періодика
- Віртуальні виставки
- КВІЗИ онлайн
- MEDIA-НАВІГАТОР
- Інформаційно-бібліографічна діяльність
- Навчання в умовах воєнного стану
- Готуйся серйоЗНО
- Краєзнавство
- Gameplay
- Коледж у ЗМІ
- Довідник безбар’єрності
- Бібліотечний анонс
- Запрошуємо до нас на навчання
- FlipBook
вівторок, 31 грудня 2024 р.
четвер, 19 грудня 2024 р.
вівторок, 17 грудня 2024 р.
субота, 14 грудня 2024 р.
ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ...
14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.
Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва і прийняття в експлуатацію комплексу захисних споруд над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС, чим було завершено перший етап ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей і опромінення тисяч ліквідаторів.
Це день мужніх та самовідданих людей, подвиг яких не можливо переоцінити. Героїзм, патріотизм і професійна майстерність учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС перевірені часом. Ми не маємо права забувати про їх самопожертву. Багато з них не дожили до теперішніх днів, віддавши своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.
Дякуємо ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пам’ятаємо та шануємо ваш подвиг!
вівторок, 10 грудня 2024 р.
ЗАКОНИ ТВОГО ЖИТТЯ
У бібліотеці коледжу відбулася серія заходів, присвячених Дню прав людини, який традиційно відзначається 10 грудня. Ця дата нагадує про ухвалення Загальної декларації прав людини у 1948 році - документу, що став основою для захисту прав та свобод людини в усьому світі.
Мета заходів полягала в інформуванні студентів про їхні права, розвитку правової культури та формуванні активної громадянської позиції.
Бібліотекарями коледжу для здобувачів освіти було проведено правовий дартс «Мораль, право, закон – рушійні сили життя людини» та інтерактивний тренінг «Закони твого життя», який включав рольові ігри, ситуаційні завдання та обговорення правових кейсів. Учасники розглянули реальні життєві ситуації, пов’язані з порушеннями прав людини, та спільно шукали шляхи їх вирішення.
У читальній залі бібліотеки була оформлена виставка «Права людини: історія та сучасність», яка представила літературу з правознавства, матеріали про історію виникнення прав людини, а також сучасні видання з питань захисту прав людини в Україні та світі.
Бібліотека коледжу планує й надалі проводити заходи, спрямовані на підвищення рівня правової культури серед студентів, аби кожен відчував себе свідомим та захищеним громадянином.
пʼятниця, 6 грудня 2024 р.
четвер, 5 грудня 2024 р.
середа, 4 грудня 2024 р.
НОВІ ГОРИЗОНТИ ЗНАНЬ: СУЧАСНІ НАВЧАЛЬНІ ВИДАННЯ
Бібліотека коледжу завжди прагне забезпечити студентів та викладачів найкращою літературою для навчання і дозвілля.
Цього разу фонд бібліотеки Олександрійського коледжу культури і мистецтв поповнився новими виданнями, які охоплюють різні тематичні напрями: від наукової літератури до навчальних видань.
Особливу вдячність висловлюємо нашим партнерам, які допомогли у комплектуванні бібліотечного фонду. Завдяки їхній підтримці бібліотека отримала низку цінних видань, які сприятимуть навчальному та особистісному розвитку наших студентів.
Ми щиро вдячні директору коледжу Івану Баранову та аспіранту Київського університету культури і мистецтв, викладачу Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв Олександру Янчукову за внесок у розвиток освітнього середовища коледжу.
Для зручності читачів усі нові книги розміщені у спеціальній зоні новинок та доступні у електронному каталозі бібліотеки.
Завітайте до бібліотеки, нові видання вже чекають на вас!
неділя, 1 грудня 2024 р.
ВІЛ - ЦЕ МОВЧАЗНИЙ ВБИВЦЯ
Щороку 1 грудня світ відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом, головна мета якого – нагадати людству про існування цієї небезпечної хвороби й необхідність вжити усіх можливих заходів для подолання цієї глобальної світової проблеми, яка має не тільки медичний, а й соціальний вимір. Цей день заснувала Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) 1988 року з метою підвищення обізнаності про проблему ВІЛ/СНІДу, підтримки людей, які живуть із цією хворобою, та вшанування пам’яті тих, хто помер від пов'язаних із СНІДом захворювань. Червона стрічка – це міжнародний символ підтримки людей із ВІЛ/СНІДом та надії на майбутнє без цієї хвороби.
1 грудня 2024 року Всесвітній день боротьби зі СНІДом відбудеться під гаслом “Іди шляхом прав: моє здоров’я, моє право!”. У рамках цьогорічної кампанії ВООЗ закликає світових лідерів і громадян відстоювати право на здоров’я шляхом усунення нерівності, яка перешкоджає прогресу у зупиненні СНІДу.
субота, 30 листопада 2024 р.
пʼятниця, 29 листопада 2024 р.
ГРИГОРІЙ КОСИНКА - (НЕ) РОЗСТРІЛЯНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
Григорій Михайлович Косинка (справжнє прізвище – Стрілець) належить до того покоління українських письменників 1920-х років, котрі залишили по собі достойну художню спадщину, але архівних рукописів, як і біографічних матеріалів про особисте життя, зокрема щоденників, листів тощо, через репресії, конфіскації, вилучення й знищення збереглося дуже небагато, як у кожного митця, якого тримала під постійним контролем («під прицілом») тодішня влада.
Він прожив лише 35 років, але дуже багато встиг. Ще за життя його твори мали популярність серед молоді. Видавництва залюбки друкували нові твори, а шанувальники з нетерпінням чекали їхнього виходу. Імениті митці високо цінували працю Косинки. Людина активна, публічна – він був учасником тодішніх київських літературних угруповань, працював на радіо, у редакціях декількох газет і журналів, у видавництвах, на Київській кінофабриці, у Харківській сценарній майстерні, був відповідальним секретарем ВУФКУ, директором Київського й Харківського радіокомітетів.
Постійно виступав із читанням власних творів на літературних вечірках, зібраннях; великої популярності набули його оповідання, які звучали з його голосу на радіо. Загалом був людиною відвертою, самостійною в поглядах і переконаннях.
понеділок, 25 листопада 2024 р.
СВІТ ІНФОРМАЦІЇ: ЯК ЗНАЙТИ І НЕ ЗАГУБИТИСЯ
Інформація завжди займала вагоме місце в житті людини.
Щороку 26 листопада з 1994 року за ініціативою Міжнародної академії інформатизації відзначають Всесвітній день інформації (World Information Day).
У рамках відзначення Всесвітнього дня інформації, бібліотека Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв організувала серію заходів, спрямованих на популяризацію інформаційної грамотності та розвиток навичок роботи з інформацією серед студентської молоді.
Протягом тижня для студентів було проведено відкритий марафон «Феномен інформації: цікаві факти» та годину взаємної інформації «Світ інформації: як знайти і не загубитися».
Особливу увагу було приділено цифровій безпеці та боротьбі з фейковими новинами. У читальній залі було організовано відеолекторій «Життя онлайн: як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в інтернеті». Відвідавши майстер-клас «Електронні ресурси бібліотеки: можливості та доступ» відвідувачі дізналися про доступ до електронних навчальних та періодичних видань.
Зустріч об’єднала студентів, викладачів для обговорення ролі інформації у різних сферах діяльності. Учасники отримали корисні поради щодо пошуку, аналізу та використання достовірної інформації.
Всесвітній день інформації вкотре довів, що знання та вміння працювати з інформацією є невід'ємною складовою сучасного життя. Відвідувачі відзначили важливість отриманих знань, особливо щодо медіаграмотності та роботи з цифровими джерелами.
пʼятниця, 22 листопада 2024 р.
ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ ЗА ЖЕРТВАМИ ГОЛОДОМОРУ. БОРИСЬ ЗА УКРАЇНУ ТА ПІДТРИМУЙ ВОЇНІВ.
Бібліотека як культурний осередок завжди відіграє важливу роль у збереженні історичної пам’яті. Цьогоріч вшанування пам’яті жертв Голодомору проходить під гаслом «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».

У рамках вшанування жертв Голодомору 1932–1933 років, бібліотека організувала низку заходів, спрямованих на підвищення обізнаності студентської молоді про цю трагічну сторінку української історії.
До роковин Голодомору у читальній залі бібліотеки відбувся показ документальних фільмів «Незламні», «Чому Голодомор став можливим?», що висвітлюють реалії життя українців у 1932–1933 роках. Після перегляду було організовано дискусію, під час якої учасники обговорили не лише історичні факти, а й морально-етичні аспекти трагедії.
На головному майданчику бібліотеки, у читальній залі, було організовано тематичну виставку книг, документів, фото та архівних матеріалів «Голодомор: пам'ять повертає у минуле».
Під час проведення заходу до 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років, з вдячністю, використали інформаційний контент наданий Українським інститутом національної пам'яті.
Закликаємо усіх згадати в Загальнонаціональній хвилині мовчання 23 листопада о 16.00 про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди. Запаліть свічки пам’яті, адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє.
четвер, 21 листопада 2024 р.
ГІДНІСТЬ І СВОБОДА - ОСНОВА НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ
У рамках святкування Дня Гідності та Свободи, що відзначається 21 листопада, бібліотека Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв організувала низку заходів, присвячених важливим подіям новітньої історії України та вшануванню героїзму українського народу.
У читальній залі бібліотеки було відкрито виставку під назвою «Незалежність, демократія, воля». Центральною подією став віртуальний історичний круїз «Покоління незалежних». Після перегляду документальних кадрів, присвячених подіям Майдану відбулася жвава дискусія, під час якої відвідувачі ділилися враженнями та думками.
Проведені заходи стали важливою частиною патріотичного виховання молоді. Вони нагадали всім про важливість цінностей свободи, гідності та любові до рідної країни.
пʼятниця, 15 листопада 2024 р.
ЗА ХМАРАМИ ТЮТЮНОВОГО ДИМУ
До Міжнародного дня відмови від паління у бібліотеці Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв відбувся інформаційно-просвітницький захід, присвячений темі здорового способу життя та боротьби зі шкідливими звичками. Основною темою зустрічі стала шкідливість куріння, зокрема вживання електронних сигарет.
На захід була запрошена медична сестра коледжу – Віра Миколаївна Лебідь, яка акцентуючи увагу молоді, професійно та доступно розповіла про вплив куріння на організм. Зокрема, вона пояснила, що, хоча електронні сигарети часто рекламуються як менш шкідлива альтернатива звичайним цигаркам, їх вживання не є безпечним.
Формуванню у молоді усвідомленого ставлення до шкідливих звичок сприяла організована у читальній залі бліц-виставка «За хмарами тютюнового диму» та перегляд соціально-просвітницьких роликів «Цигарка - ворог, зброя проти неї - ваша воля».
Під час зустрічі молодь активно задавала питання, ділилася своїми думками та дізнавалася нові факти про ризики куріння. Захід завершився інтерактивною грою, яка допомогла закріпити отримані знання, та мотиваційною бесідою бібліотекаря про переваги здорового способу життя.
БІБЛІОТЕКА — КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ ПРОСТІР СТУДЕНТСТВА
Бібліотека – це не просто сховище книг, а простір, де народжуються ідеї, формується професіоналізм і відкривається шлях до знань. Для студентів вона є потужним ресурсом, який сприяє успіху в навчанні та майбутній кар'єрі. Користуйтеся всіма її можливостями, і ви обов’язково досягнете нових вершин!
МИСТЕЦТВО СПІВЖИТТЯ – ТОЛЕРАНТНІСТЬ
Толерантність є важливою темою, яка заслуговує на увагу в сучасному світі, де люди різного походження, культур, релігій та поглядів живуть поруч і взаємодіють щодня.
13 листопада в бібліотеці Олександрійського коледжу культури і мистецтв відбувся тематичні заходи, присвячені Міжнародному дню толерантності. Метою яких було привернення уваги молоді до питань толерантності, взаєморозуміння та важливості прийняття культурних, етнічних, релігійних та індивідуальних особливостей кожної людини.
В рамках проведених заходів, працівники бібліотеки ознайомили присутніх з історією виникнення Міжнародного дня толерантності, розповіли про основні принципи та цінності, закріплені у «Декларації принципів толерантності», прийнятій ЮНЕСКО, продемонстрували власний мультимедійний продукт «Бібліотека – територія толерантності».
Одним із ключових моментів стало проведення серед студентської молоді експрес-тесту «Наскільки ви толерантні?» та огляд книжкової виставки «Мистецтво співжиття - толерантність». Усі охочі мали можливість ознайомитися з літературою, яка допомагає глибше зрозуміти важливість толерантності та взаємоповаги, поділитися своїм баченням та досвідом щодо створення відкритої та дружньої атмосфери.
Проведення таких культурно-освітніх заходів у бібліотеці ще раз доводить, що толерантність є важливою складовою суспільного життя і сприяє вихованню культури мирного співіснування та взаємоповаги.
ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ ЗА ЖЕРТВАМИ ГОЛОДОМОРУ. БОРИСЬ ЗА УКРАЇНУ ТА ПІДТРИМУЙ ВОЇНІВ
Бібліотека як культурний осередок завжди відіграє важливу роль у збереженні історичної пам’яті. Цьогоріч вшанування пам’яті жертв Голодомору проходить під гаслом «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».
У рамках вшанування жертв Голодомору 1932–1933 років, бібліотека організувала низку заходів, спрямованих на підвищення обізнаності студентської молоді про цю трагічну сторінку української історії.
До роковин Голодомору у читальній залі бібліотеки відбувся показ документальних фільмів «Незламні», «Чому Голодомор став можливим?», що висвітлюють реалії життя українців у 1932–1933 роках. Після перегляду було організовано дискусію, під час якої учасники обговорили не лише історичні факти, а й морально-етичні аспекти трагедії.
На головному майданчику бібліотеки, у читальній залі, було організовано тематичну виставку книг, документів, фото та архівних матеріалів «Голодомор: пам'ять повертає у минуле».
Під час проведення заходу до 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років, з вдячністю, використали інформаційний контент наданий Українським інститутом національної пам'яті.
Закликаємо усіх згадати в Загальнонаціональній хвилині мовчання 23 листопада о 16.00 про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди. Запаліть свічки пам’яті, адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє.
четвер, 14 листопада 2024 р.
НОВИНКИ НОТНИХ ВИДАНЬ
Шановні студенти та викладачі!
Раді повідомити, що до фондів нашої бібліотеки надійшли нові нотні видання, які значно розширять можливості для музичного навчання та розвитку наших студентів. Серед нових надходжень – класичні та сучасні твори для фортепіано, баяну, акордеону, вокальні твори, а також посібники для різних рівнів підготовки.
Ці видання стануть незамінним ресурсом для самостійної роботи, а також для проведення практичних занять, ансамблевої та оркестрової роботи. Використання нових нотних збірок дозволить студентам краще ознайомитися з різними музичними стилями, розширити свій репертуар і вдосконалити технічні навички.
Запрошуємо відвідати бібліотеку та ознайомитися з новинками!
середа, 13 листопада 2024 р.
МАЙСТЕР УКРАЇНСЬКОЇ САТИРИ І ГУМОРУ
У рамках святкування 135-річчниці від дня народження Остапа Вишні (Губенко Павла Михайловича) (1889-1956), українського письменника, новеліста, класика сатиричної прози ХХ ст. у читальній залі бібліотеки Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв відбулася презентація віртуальної книжкової виставки «Майстер української сатири і гумору».
Запрошуємо всіх охочих доторкнутися до спадку видатного українського письменника аби глибше зрозуміти його творчий шлях та унікальне відчуття гумору, яке і сьогодні здатне викликати щирий сміх і подив.
КОРОЛЬ УКРАЇНСЬКОГО ТИРАЖУ
13 листопада 2024 року виповнюється 135 років від дня народження Остапа Вишні (1889-1956) – українського сатирика, новеліста, класика українського гумору.
До цієї дати у бібліотеці Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв організована ювілейна книжкова виставка-ім’я «КОРОЛЬ УКРАЇНСЬКОГО ТИРАЖУ», яка знайомить студентську молодь з різноманітністю творчого доробку письменника.
Представлені видання мають на меті не лише розкрити глибину таланту письменника, але й підкреслити його особливе місце в українській літературі, а також показати актуальність його творчості для сучасних читачів. Запрошуємо до перегляду!
вівторок, 12 листопада 2024 р.
пʼятниця, 1 листопада 2024 р.
КНИЖКОВІ МОСТИ В ЄВРОПУ
1 листопада свiтова спільнота вiдзначає День заснування Європейського Союзу. З нагоди цієї дати у бібліотеці Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв було проведено різноманітні заходи, спрямовані на поглиблення знань про Європейський Союз, його історію та культуру. Для студентів перших курсів було проведено тренінг для євроерудитів "Відкриваємо Європу".
У рамках святкування в бібліотеці коледжу було організовано книжкову виставку під назвою "Книжкові мости в Європу". Виставка мала на меті показати культурне розмаїття європейських країн та ознайомити відвідувачів з літературними здобутками Європи, які об'єднують народи через загальні цінності, історичну спадщину та духовні багатства.
Мультимедійна експрес-подорож «Європа в об’єктиві» та виставка книг творів європейської літератури різноманітних жанрів стали джерелом натхнення для відвідувачів, дали можливість відчути європейський дух, зануритися у світ літератури, який єднає культури та покоління.
четвер, 31 жовтня 2024 р.
ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ МЕДІЙНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ГРАМОТНОСТІ
У сучасному світі медіаграмотність стала необхідним навиком для кожної людини. Серед численних викликів, з якими стикається молодь, особливе місце займає вміння критично оцінювати інформацію та орієнтуватися у світі медіа. Саме тому бібліотека Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв щорічно активно долучається до проведення занять з медійної грамотності для студентів, який цьогоріч проходив 24-31 жовтня.
Протягом тижня медійної та інформаційної грамотності бібліотекарі допомогли студентам набути практичних навичок, а саме було проведено медіазаняття «Безпечними просторами Інтернету», онлайновий тренінг «Вивчай та розрізняй», Gameplay «Моя супербезпека в Інтернеті», бібліотурне «Бібліотека коледжу – провайдер цифрової освіти».
Бібліотекарями було використано широкий вибір навчальних матеріалів, зокрема збірники практичних завдань, практичні поради, відео та електронні ресурси, що роблять навчання більш різноманітним і цікавим.
Сподіваємось отримані навики з медіаграмотності допоможуть студентам орієнтуватися в інформаційному просторі та приймати обґрунтовані рішення, а навички аналізу розвинуть здатність розпізнавати маніпуляції в медіа-просторі.
середа, 30 жовтня 2024 р.
пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.
ПЛЕКАТИМЕШ МОВУ – ЦВІСТИМУТЬ СЛОВА
27 жовтня державне національне свято - День української мови та писемності. Це день, коли ми вшановуємо пам'ять про наших предків, які створили і розвивали нашу мову.
Традиція святкування цього дня зібрала навколо себе справжніх мовознавців, які люблять і плекають українську мову. Напередодні свята бібліотека Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв організувала низку заходів спрямованих на популяризацію української мови, її багатства та унікальності. Святкові події зібрали у читальній залі студентів, викладачів, а також усіх охочих поглибити свої знання рідної мови.
Протягом тижня у читальній залі діяла розгорнута тематична виставка книг «З рідним словом міцніє держава», на якій були представлені твори класиків української літератури, сучасних авторів, довідкові видання, а також мовознавчі дослідження.
Мовний квест «Лабіринти мови» об'єднав студентську молодь, які змагалися за звання кращого знавця української мови. Завдання включали ребуси, фразеологічні загадки та питання з історії мови.
Створена тепла й натхненна атмосфера сприяла фольк-мандрівці під назвою «Плекатимеш мову – цвістимуть слова». Після перегляду відвідувачі обговорювали тему розвитку української мови, її роль у сучасному суспільстві та важливість збереження мовної спадщини.
Захід до Дня української писемності та мови у бібліотеці став чудовою можливістю нагадати про цінність рідного слова та закликав молодь до його вивчення і використання у повсякденному житті.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
-
-
Відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року в третю суботу травня Україна відзначає День Європи. Для українців – це о...
-
Бібліотека – це не просто сховище книг, а простір, де народжуються ідеї, формується професіоналізм і відкривається шлях до знань. Для студен...