вівторок, 14 червня 2022 р.

НЕЗАБУТНІЙ ІВАН МИКОЛАЙЧУК

 
Український кіноактор, кінорежисер, сценарист Іван Васильович Миколайчук народився 15 червня 1941 року в Чернівецькій області в багатодітній сім’ї. Його називали «душею українського кіно», генієм сучасності, «народним» артистом через те, що його знали і любили мільйони. 
Загальне визнання Миколайчук отримав через ролі молодого Тараса Шевченка у фільмі «Сон» та Івана Палійчука у «Тінях забутих предків»У 60-70-х років майже жоден фільм не обходився без участі цієї кінозірки. 
Легендарний актор спробував себе як сценарист у фільмі «Білий птах з чорною відзнакою», а як режисер у фільмах «Вавилон ХХ» (за романом Василя Земляка «Лебедина зграя») та «Така пізня, така тепла осінь». 
Подальша режисерська доля не склалась через "націоналістичний ухил" у культурі. У 1983-му були написані "Небилиці про Івана", а у 1984-му режисер готувався до роботи над фільмом за цим сценарієм, та його постановку було дозволено лише восени 1986 року. На жаль, через важку хворобу, розпочати зйомки фільму він так і не зміг. 

Іван Миколайчук: цікаві факти
Жив у багатодітний родини із 13 дітей. Деякі з його братів та сестер досі мешкають на Батьківщині, в селі Чортория Чернівецької обл., де батьківську хату облаштували під музей-садибу імені Івана Миколайчука.
Односельчани подейкують, що того року, як помер Іван Миколайчук, до села Чорториї прилітали лебеді, яких в народі прозивали Івановими. У Миколайчука з односельчанами була теплі стосунки — він навіть мріяв накрити стіл на 5 км та пригостити їх всіх напоями та стравами.
Перед зйомками фільму "Бур'ян" Миколайчук морив себе голодом, щоб його герой мав реально виснажений вигляд.
Батько Миколайчука помер від раку під час зйомок фільму "Тіні забутих предків".
З 12 років грав у сільському самодіяльному театрі, потім – Чернівецьке музичне училище та Чернівецький музично-драматичний театр імені О. Кобилянської. В кіно дебютував ще студентом Київського інституту театрального мистецтва імені Карпенка-Карого – у курсовій режисерській роботі Леоніда Осики «Двоє».
Остання робота митця – сценарій картини «Небилиці про Івана» (1983). Проте поставити «Небилиці…» дали згоду лише восени 1986 року. Через хворобу Іван Васильович почати фільмування так і не зміг.
За своє 46-річне життя Іван Миколайчук зіграв 34 ролі, написав 9 сценаріїв та створив 2 режисерські роботи.
Більше інформації за кліком

Немає коментарів:

Дописати коментар